برج های پتروناس

برج های دوقلوی پتروناس

برج های پتروناس

برج های پتروناس

برج های دو قلوی پتروناس کوالالامپور بلند ترین بنای ساختمانی مالزی و از مرتفع ترین آسمان خراش های دنیا محسوب می شوند؛ که هر ساله میزبان بسیاری از گردشگران تور مالزی می باشند.

این آسمان خراش ها به شکلی بسیار زیبا و شگفت انگیز در شهر کوالالامپور سر به فلک کشیده اند.

برج های پتروناس

برج های پتروناس

ارتفاع برج ها با احتساب آنتن های مخابراتی بالای آن ۴۵۰ متر و توسط یک معمار زبر دست آرژانتینی به نام سزار ساخته شده اند.

هر دو برج کاملا مشابه یکدیگر و هر یک در ۸۸ طبقه ساخته شده اند که مجموعا دارای ۷۸ آسانسور در هر بنا می با شند. طبقه ی زیرین برج ها را مرکز خرید بزرگ سورینا که مکانی بسیار مناسب برای خرید کالا برای مسافرین تور مالزی است به یکدیگر متصل کرده است.

پل آسمان

همچنین یک پل طبقاتی در طبقات ۴۱ و ۴۲ برج ها، همانند یک رابط این دو بنا را به یکدیگر وصل میکند. این پل که به پل آسمان معروف شده اکنون خود یکی از دلایل جذب گردشگران تور مالزی به این برج ها محسوب می شود.

ارتفاع پل آسمان ۱۷۵ متر و طول این پل ۵۴ متر می باشد، مسافرین تور مالزی با قدم زدن بر روی این پل می توانند نمایی بسیار زیبا از شهر کوالالامپور را مشاهده کرده و لذت ببرند و نیز توسط این پل پس از بازدید از یک ساختمان به ساختمان دیگر مراجعه نمایند.

برج های پتروناس

برج های پتروناس

نمای بیرونی برج های پتروناس به شکلی بسیار زیبا و حیرت آوری از استیل و شیشه طراحی و ساخته شده است. ساخت برج های دوقلوی پتروناس توسط مهندسین ژاپنی و کره ای و دریک مدت زمان بسیار اندک ( از سال ۱۹۹۵ تا سال ۱۹۹۸ ) به اتمام رسید. گفته می شود ساخت این برج ها توسط هر گروه طی یک مسابقه انجام گرفته است؛ و هر گروه وظیفه ی ساخت یکی از برج ها را بر عهده داشته است.

بازدید از برج های دوقلو و پل آسمان در برخی روز های مشخص از هفته با تدابیر شدید امنیتی و به صورت دو پکیج به گردشگران تور مالزی ارائه می شود. که یکی فقط بازدید از پل، و دیگری علاوه بر بازدید از پل بازدید از طبقه آخر برج را برای بازدید کنندگان در دسترس قرار می دهد.

برج های پتروناس

برج های پتروناس

ناگفته نماند که بازدید از طبقه ی اول پل بدون هزینه و رایگان می باشد.